We dwóch jechali na zmianę jednym samochodem. Jeden wjechał na posesję z drogi i nie miał uprawnień, drugi podczas cofania na drodze najechał na inny samochód i miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W godzinach porannych dyżurny lubartowskiej komendy dostał informację o zdarzeniu drogowym w Górce Lubartowskiej. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, samochodem marki Honda najpierw kierował 24-latek, który wjechał nim na posesję. Później mężczyźni zamienili się miejscami i samochodem kierował 32-latek. On też spowodował zdarzenie drogowe, bo podczas cofania na drodze najechał na samochód marki Skoda w którym siedziała 58-letni kobieta.

Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że 32-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. 24-latek oraz 58-latka byli trzeźwi. Obaj mężczyźni przyznali się do kierowania samochodem. Oświadczyli również, że jeden nie wiedział, że kolega jest pijany, a drugi, że tamten nie ma uprawnień.

Sprawcy zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania i sporządzono dokumentację do sądu. Drugi z mężczyzn, 24-latek za kierowanie samochodem bez uprawnień został ukarany wysokim mandatem karnym. Samochód został odholowany na policyjny parking.

Łęczna 2 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876