Do kolizji i wypadków drogowych często doprowadzają nietrzeźwi kierowcy. Wczoraj było inaczej. Trzeźwy kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Ostrowie Lubelskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 22-letni kierowca volkswagena tourana wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku renault kangoo. Kierował nim 29-letni mieszkaniec gminy Uścimów.

Chociaż nikomu nic się nie stało, to właśnie kierowcę renault czekają surowsze konsekwencje. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym, a kierujący renault za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przez sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Łęczna 29 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876