Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w miniony weekend w rejonie placu zabaw pobili swojego rówieśnika i zabrali mu telefon. Sprawcy napadli na młodego człowieka, bo był z innej dzielnicy.

Do rozboju doszło w sobotę 17 czerwca około godz. 21.30. w rejonie placu zabaw przy ul. Bronowickiej w Lublinie. Z ustaleń pokrzywdzonego 17-latka wynika, że podeszło do niego dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn. Zaczepili go, a później pobili. Napastnicy ukradli mu telefon komórkowy i zbiegli.

O całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z VI komisariatu. Już w poniedziałek operacyjni z „szóstki” zatrzymali pierwszego ze sprawców – 17-letniego mieszkańca miasta. Utracony w wyniku rozboju telefon pokrzywdzonego znaleźli natomiast w jednym z lombardów.

Dzisiaj zatrzymany został drugi ze sprawców rozboju, również 17-latek. Młodzieniec wpadł w ręce operacyjnych w momencie, gdy ukradkiem próbował wymknąć się z mieszkania jednej z kamienic. Nie wiedział, że ci już od wczesnego ranka na niego czekali.

Pierwszy z zatrzymanych już usłyszał zarzut rozboju. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Podobny zarzut usłyszy niebawem drugi zatrzymany.

Jak ustalili kryminalni, powodem napaści na mieszkańca miasta był fakt, że ten po prostu był z innej dzielnicy. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do12 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876