Obchody Święta Policji odbyły się 10 lipca w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W uroczystości wziął udział szef lubelskiego garnizonu insp. Paweł Dobrodziej, kadra kierownicza komendy miejskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody dla wyróżnionych policjantów.

Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej KMP w Lublinie. Gospodarzem uroczystości był komendant insp. Dariusz Dudzik. Udział w uroczystości wziął także komendant wojewódzki insp. Paweł Dobrodziej. Głos zabrali również z-ca prezydenta Lublina Artur Szymczyk oraz starosta lubelski Paweł Pikula.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie w KMP w Lublinie awansowanych zostało 293 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 4 funkcjonariuszy, w korpusie oficerów młodszych 7 policjantów. W korpusie aspirantów na wyższe stopnie mianowano 142 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 92 policjantów, a w korpusie szeregowych 48 funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości wręczono też nagrody przyznane przez komendanta wojewódzkiego oraz wyróżniono laureatów plebiscytu na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego” odbywającego się na łamach Dziennika Wschodniego: mł. asp. Jacka Surdyga, asp. szt. Tomasza Młynarskiego, mł. asp. Radosława Ochala. Ponadto komendant miejski wyróżnił nagrodą z zajęcie I miejsca w „Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych Patrol Roku 2017” na szczeblu wojewódzkim: st. post. Kamila Dybkowskiego i st. post. Grzegorza Dorosza.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876