Policjanci wykryli i zabezpieczyli prawie 600 sztuk podrobionej biżuterii opatrzonej znakami towarowymi jednej ze znanych marek. Wstępne straty na szkodę firmy wynoszą nie mniej niż milion złotych.

Wczoraj (25 października) policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie i z komisariatu w Bełżycach weszli na jedną z posesji w gm. Bełżyce. Z ustaleń policjantów wynikało, że 55-letni mężczyzna prowadzi tam nielegalną działalność. Mieszkaniec powiatu lubelskiego zajmował się wprowadzaniem do obrotu podrobionej biżuterii opatrzonej nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 580 sztuk biżuterii. Były to głównie kolczyki i zawieszki. Wstępne straty na szkodę firmy szacowane są na kwotę nie mniejszą niż milion złotych. Jak ustalili policjanci 55-latek zajmował się także produkcją biżuterii. Kupował poszczególne akcesoria tworząc z nich gotowe zestawy, które także opatrzone były znakami towarowymi innej znanej firmy. Zabezpieczono około 500 szt. produktów przeznaczonych do produkcji biżuterii m.in. (kryształki, łańcuszki) oraz ok. 1000 szt. podrobionych znaków identyfikacyjnych. Trwa szacowanie strat, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprawca tym procederem zajmował się od dłuższego czasu, czyniąc sobie z uzyskanych zysków stałe źródło dochodu. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

#pojezierze

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876