W związku z niskimi temperaturami i chłodnymi nocami policjanci patrolują miejsca, gdzie w warunkach zagrożenia zdrowia i życia mogą przebywać bezdomni. 7 listopada w takcie takich czynności spotkali 64-letniego mężczyznę, który znajdował się w drewnianym baraku kolejowym.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bełżycach uznali, że warunki w jakich znajduje się mężczyzna zagrażają jego życiu i zdrowiu (brak wody, ogrzewania i przyłącza sanitarnego). Ten na początku nie chciał przyjąć pomocy, jednak argumenty przedstawione przez dzielnicowych przekonały go do zmiany zdania.

Mundurowi skontaktowali się z jednym ze schronisk w Lublinie, gdzie po rozmowie z nimi przygotowano 64-latkowi miejsce na cały okres jesienno-zimowy. Policjanci przewieźli mężczyznę do schroniska i przekazali pod opiekę pracownikom socjalnym.

Konsekwentna i odpowiedzialna postawa dzielnicowych sprawiły, że mężczyzna został uratowany przed wychłodzeniem. W nocy w tej miejscowości temperatura powietrza oscylowała w okolicy 0oC.

Policja zwraca się z apelem by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Prosi też o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych czy pomieszczeniach opuszczonych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

#pojezierze

 

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876