Wszystkie tabliczki z nazwami staromiejskich ulic i numerami budynków będą wymienione. Nowe oznaczenia będą utrzymane w stylistyce międzywojennej. Wymiana zacznie się w tym roku. Gdzie?

Wymianę tabliczek chcą przeprowadzić w Lublinie. Zaproponowała to Rada Dzielnicy Stare Miasto, a pomysł wsparł prezydent Lublina. Istniejące na Starym Mieście oznakowanie wykonane jest z różnych materiałów, a przede wszystkim ma zróżnicowaną stylistykę. Miastu, jak i radnym dzielnicowym zależy natomiast na estetyce.

Zmiany tabliczek mają zacząć się jeszcze w tym roku, a cała operacja na Starym Mieście została przedyskutowana wcześniej z przedsiębiorcami, właścicielami nieruchomości i mieszkańcami. Realizacja powinna nastąpić na przełomie grudnia i stycznia. Za wymianę zapłacić ma rada dzielnicy, która wyłoży 25 tys. zł ze swojej tzw. rezerwy celowej dzielnicy (cała wynosi 129 tys. zł). Wszystko zatwierdziła Rada Miasta Lublina.

Nowe tabliczki mają być podobne do tych, które wiszą na rogu kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 2, naprzeciw Ratusza. Krój liter i cyfr ma być identyczny, ale kolory będą odwrócone. Tło będzie białe a napisy granatowe.

Ratusz zapowiada, że Stare Miasto to początek. W drugim etapie mają zostać wymienione tabliczki na deptaku i ul. Zielonej. Później zmiany dotrą na kolejne ulice Śródmieścia.

Na zdjęciu tabliczka z Krakowskiego Przedmieścia 2.

 

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876