Policjanci zatrzymali 35-latka, który poszukiwany był za rozbój na studencie. Sprawca ostatniego dnia października napadł na wracającego z imprezy mężczyznę. Pobił go kilkakrotnie i okradł z zegarka, pieniędzy i telefonu. Jak się okazało, 35-latek to wielokrotny recydywista, który w więzieniu spędził łącznie 12 lat za podobne przestępstwa.

Do rozboju doszło w nocy z 31 października na 1 listopada b.r. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany sprawca na jednej z lubelskich ulic napadł na wracającego z imprezy studenta. Napastnik kilkakrotnie pobił swoją ofiarę żądając wydania pieniędzy. Przewrócony na chodnik młody mężczyzna oddał gotówkę. To jednak nie zadowoliło w zupełności sprawcy, bo jeszcze wyrwał mu telefon i z ręki ściągnął zegarek.

Pokrzywdzony chłopak na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Prowadzący sprawę policjanci z II komisariatu ustalili, że rozboju mógł dokonać jeden ze znanych im mieszkańców Lublina. O przestępstwo podejrzewali 35-latka, który w przeszłości dokonywał podobnych czynów. Dwa lata temu wyszedł na wolność, jednak, jak widać, powrócił do przestępstw.

Mężczyzna został zatrzymany przed kilkoma dniami przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w centrum miasta. Nie próbował ucieczki. Doprowadzony do prokuratury usłyszał zarzut rozboju w warunkach wielokrotnej recydywy. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. 35-latek znów wrócił za kratki. Za rozbój w tych warunkach grozić mu może kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876