Ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci podczas wspólnych działań przeprowadzonych z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w jednym ze stoisk targowiska.

Wczorajsze (21 listopada) działania przeprowadzone na jednym z targowisk w centrum Lublina wymierzone były w zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym handlem bezakcyzowym towarem. Policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspomagali funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Lublinie i Zamościu. W akcji brał udział także przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali stoiska targowiska. Ich uwagę zwrócił także zamknięty stragan. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się pudełka, a w nich paczki papierosów różnych marek. Towar został zabezpieczony. Funkcjonariusze przeliczyli zabezpieczony towar. Łącznie znaleziono ponad 2 tys. paczek. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów.

Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na około 50 tys. zł. Policjanci poszukują właściciela bezakcyzowych wyrobów.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876