Przed sądami w Lublinie i Świdniku, dzisiaj wieczorem – 24 listopada, trwały manifestacje przeciwko przygotowywanym przez Prezydenta RP oraz Prawo i Sprawiedliwość zmianom w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

Nie zgadzamy się na wprowadzanie niedemokratycznych regulacji i na przejęcie władzy nad sądami przez polityków” – napisał o proteście lubelski KOD, organizator manifestacji.

W manifestacji w Lublinie uczestniczyło ok. 200 osób. Trochę mniejsza grupa protestowała przed sądem w Świdniku.

Manifestacje takie odbyły się w wielu miastach w kraju, a jak zapowiadają przedstawiciele opozycji to przygrywka do wielkiego wspólnego protestu całej opozycji.

Wcześniej w kilkunastu miastach Lubelszczyzny pojawiła się instalacja obrazująca wg jej twórców zjadanie demokracji przez szkodników. Na instalacji znajduje się zielony liść podpisany jako „demokracja”. Jest zjadany przez robale, które mają symbolizować polskich i zagranicznych polityków, m.in. Władimira Putina, Viktora Orbana, Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Ziobro. Liść pojawił się już m.in. w Niemczech i Czechach. 22 listopada instalacja była w Lublinie.

Według KOD manifestacje w obronie wolnych sądów, wolnych mediów i wolnych wyborów odbyły się w 123 miejscowościach - w kraju i zagranicą.

 

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876