W czwartek pasażerowie komunikacji ujęli młodego rozbójnika, który napadł na 77-letnią kobietę i chciał jej zabrać 100 zł. Został złapany przez dwójkę pasażerów i wciągnięty do pojazdu. Kierowca zablokował drzwi.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia przed godz. 20:00 na ul. Droga Męczenników Majdanka na przystanku ZTM Lotnicza 02 w Lublinie. Sprawca podbiegł do starszej kobiety wsiadającej do trolejbusu i bardzo mocno ją odepchnął. Gdy 77-latka przewróciła się na chodnik zabrał jej torebkę z portfelem w którym było 100 zł.

Widzący z wnętrza trolejbusu całe zdarzenie 36-latka i 32-latek, wyskoczyli, ujęli napastnika i wciągnęli do pojazdu. Kierowca zamknął i zablokował drzwi. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przyjechali na miejsce. Zatrzymali sprawcę, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Lublina. Młody mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu zostaną z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe. Dzisiaj policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie doprowadzą 22-latka do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

I niech ktoś teraz zaprzeczy, że mamy w Polsce nie tylko piękne ale i dzielne kobiety.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876