Policjanci zatrzymali 21-latka, który w jednym z lokali przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zastraszył jednego z klientów i ukradł mu portfel z dużą ilością gotówki.

Dzisiaj, 30 stycznia około godz. 3 w nocy dyżurny KMP w Lublinie odebrał telefon od mieszkańca miasta. Mężczyzna zgłosił, że podczas pobytu w lokalu w centrum Lublina został okradziony z pieniędzy. Jak relacjonował pokrzywdzony, spożywał alkohol w barze. Kiedy poszedł do toalety, w tę samą stronę skierował się nieznany mężczyzna.

Sprawca najwyraźniej widział wcześniej, jak klient przy barze okazuje portfel z pieniędzmi, więc podążył za nim. Następnie przedmiotem przypominającym broń zagroził 28-latkowi i zażądał wydania gotówki. Z pieniędzmi w ręku opuścił lokal.

Pokrzywdzony ruszył za nim powiadamiając jednocześnie policję. Policyjni wywiadowcy na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli opisywanego mężczyznę i go zatrzymali. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 1 tys. zł. gotówki, pistolet gazowy a nawet dilerkę z amfetaminą.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, bowiem był już wcześniej karany za podobne czyny. W październiku ubiegłego roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał karę pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876