W przyczepie kempingowej odnaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny. Jego personalia ustalają policjanci. Funkcjonariusze apelują, by nie być obojętnym na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Wczoraj, 27 lutego po południu w Lublinie w przyczepie kempingowej stojącej w rejonie Al. Zygmuntowskich znaleziono zwłoki mężczyzny. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Wstępnie nie stwierdzono udziału osób trzecich. Najprawdopodobniej zgon mężczyzny mógł nastąpić w wyniku wyziębienia. Policjanci ustalają personalia tego mężczyzny.

Obecna pora roku i bardzo niskie temperatury na zewnątrz powodują, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Ale nie tylko, zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m. in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Ważna jest też nasza reakcja. Nie przechodźmy obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylnie sądzimy, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Bez wahania dzwońmy w takich sytuacjach do służb – pod numery 112 lub 997. Najważniejsze jest to, by dokładnie opisać miejsce przebywania zagrożonej wychłodzeniem osoby.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876