Za kradzież pięciu wkrętarko-wiertarek o wartości blisko 3000 zł odpowie 40-latek. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony jednego z marketów podczas kradzieży dwóch sztuk. Policjanci ustalili, że mężczyzna w ciągu 3 dni przychodził codziennie do sklepu i kradł elektronarzędzia.

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z marketów budowlanych przy al. Witosa w Lublinie. Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie, że pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży dwóch wkrętarko-wiertarek. Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że mężczyzna wyniósł elektronarzędzia za linię kas, nie płacąc za towar. Skradzione rzeczy wróciły na sklepową półkę, natomiast sprawca został zatrzymany i przewieziony na VI Komisariat Policji w Lublinie. Okazał się nim 40-latek bez stałego adresu zameldowania.

Ponadto kryminalni z „szóstki” ustalili, że mężczyzna w okresie od 3 do 6 kwietnia codziennie przychodził do sklepu i kradł elektronarzędzia. Łącznie jego łupem padło 5 wkrętarko-wiertarek o wartości blisko 3 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy, znajdowały się w dwóch lombardach na terenie Lublina.

W sobotę 40-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 10 kwietnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876