Nietypowe zgłoszenie otrzymali niedawno policjanci. Wynikało z niego, że właścicielowi jednego z gospodarstw skradziono 120 sadzonek ekologicznego rabarbaru.

Na policję zgłosił się mieszkaniec jednej z miejscowości w gm. Bełżyce. Mężczyzna zawiadomił, że z jego pola wykopano i skradziono 120 sztuk sadzonek rabarbaru. Straty oszacował na około 2 tys. zł.

Jak powiedział pokrzywdzony, kiedy wieczorem przyjechał na swoje obsadzone rabarbarem pole, zauważył na nim dwóch nieznanych mężczyzn, którzy jak gdyby nigdy nic wykopywali jego sadzonki. Na pytanie co tutaj robią, ci odparli, że wykopują sadzonki za zgodą właściciela. Kiedy usłyszeli, że właścicielem pola jest właśnie ten, z którym w tej chwili rozmawiają, mężczyźni rzucili się do ucieczki do zaparkowanego w pobliżu pojazdu i szybko odjechali.

Kryminalni z bełżyckiego komisariatu rozpoczęli ustalanie sprawców. Już następnego dnia wiedzieli, kto stoi za tą kradzieżą. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Bełżyc: 48-latek notowany wcześniej za podobne przestępstwa oraz jego 65-letni wspólnik. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, mundurowi odnaleźli kilka sadzonek skradzionego rabarbaru.

Obydwaj zatrzymani trafili na komisariat i zostali przesłuchani. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Za powyższe przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Łęczna 20 kwietnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876