Dzielnicowi wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z KWP znaleźli i zabezpieczyli ponad 1000 paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze polegając na zdobytych informacjach przeszukali miejsce zamieszkania oraz samochód 34-latka. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 18 tys. zł.

28 marca dzielnicowi z III Komisariatu Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z KWP w Lublinie przeszukali miejsce zamieszkania i samochód 34-letniego mieszkańca gm. Głusk. Funkcjonariusze w trakcie czynności w pojeździe marki Audi znaleźli i zabezpieczyli 1078 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Gdyby towar bez akcyzy trafił na rynek to Skarb Państwa straciłby ponad 18 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku.

29 marca 34-latek usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru. To kolejny raz kiedy policjanci znaleźli u 34-latka papierosy bez akcyzy. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli od mieszkańca gm. Głusk pieniądze w kwocie 5 tys. zł.

Łęczna 30 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876