Zakończył się II Marsz Równości w Lublinie. Doszło do naruszenia prawa i porządku publicznego przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali blisko 30 osób.

Dzisiaj, 28 września w Lublinie odbyło się zgromadzenie publiczne „II Marsz Równości”. W tym samym czasie odbywały się również inne zgromadzenia na terenie miasta. Policjanci zabezpieczali ich przebieg, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich legalnych zgromadzeń oraz mieszkańców Lublina. Mimo towarzyszących zgromadzeniom emocji oraz kilku niegroźnych incydentów marsz nie został zakłócony.

W zabezpieczeniu manifestacji oprócz policjantów z KMP w Lublinie brali udział także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie wspierani przez policjantów z komend miejskich i powiatowych całego województwa lubelskiego oraz przez mundurowych z innych garnizonów policji.

Funkcjonariusze na bieżąco monitorowali osoby grupujące się w celu zakłócenia ładu i porządku publicznego. Blisko 30 osób uczestniczących w nielegalnym zbiegowisku już zostało zatrzymanych. Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji kolejnych osób, które naruszyły prawo.

Łęczna 28 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876