Policjanci z oddziału prewencji zatrzymali 23 grudnia 30-latka. Mężczyzna siekierą zniszczył drzwi wejściowe w mieszkaniu dziewczyny, która go właśnie zostawiła. Dodatkowo zdemolował wnętrze lokalu oraz groził nieletniemu bratu kobiety. Był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków na lubelskim LSM-ie. Nietrzeźwy 30-latek postanowił pójść do dziewczyny, z którą właśnie się rozstał. Gdy okazało się, że nikt mu nie otwiera postanowił siekierą rozbić drzwi wejściowe. W tym czasie do domu wrócił brat kobiety. Sprawca zmusił 14-latka, aby ten go wpuścił do mieszkania. Tam groził chłopakowi i zdemolował pomieszczenia. Po tym uciekł. Wstępne straty szacowane są na ponad 7 tys. złotych.

Poinformowani o sprawie policjanci bardzo szybko namierzyli nietrzeźwego i niebezpiecznego mężczyznę. 30-latek został zatrzymany na przystanku autobusowym przez policjantów z oddziału prewencji. Mieszkaniec Lublina od razu trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwieje.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z IV komisariatu gromadzą obecnie dowody. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Po wykonaniu niezbędnych czynności 30-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną m.in. za niszczenie mienia, czy też groźby karalne. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Łęczna 24 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876