Pięć granatów dymnych i łzawiących, trzy pistolety ze śladami przeróbek, rewolwer, elementy broni oraz blisko 40 sztuk amunicji odnaleźli wczoraj policjanci. Skład broni i amunicji ukryty był pod podłogą gołębnika.

W realizację informacji jaką otrzymali lubelscy policjanci, na terenie gminy Bełżyce zaangażowano policjantów z KWP, KMP w Lublinie, komisariatu w Bełżycach oraz przewodnika z psem służbowym. Podczas przeszukania w gołębniku, pod podłogą mundurowi odnaleźli pięć granatów dymnych i łzawiących, trzy pistolety ze śladami przeróbek, skorodowany rewolwer, elementy broni oraz blisko 40 sztuk amunicji.

35-letni właściciel nielegalnego arsenału został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niebawem zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o środek zapobiegawczy. Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi do 8 lat więzienia.

Łęczna 03 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876