2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli 20 stycznia policjanci. Kontrabanda przewożona była w volkswagenie, którego do kontroli zatrzymali policjanci z ruchu drogowego.

Wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali na ulicy Andersa do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Kierującym samochodem był 43-letni mieszkaniec Lublina. Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na bagaż przewożony przez mężczyznę. Jak się okazało w pojeździe znajdowała się nielegalna kontrabanda.

W związku z tym do działań włączyli się policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pojazd. Jak się okazało kierowca w bagażniku przewoził łącznie 2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby 50 tys. zł.

Łęczna 22 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876