Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę stanu technicznego autobusów miejskich. Podczas działań skontrolowano 74 pojazdy i zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych.

17 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie wspólnie z mundurowymi z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego dokonali kontroli autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę na ogólny stan techniczny pojazdów, wycieki płynów eksploatacyjnych czy też zadymienie spalin. Badano również trzeźwość kierowców. Aby działania nie wpłynęły negatywnie na punktualność wykonywanych przewozów, kontrole zostały wykonane po porannym szczycie komunikacyjnym, na największych przystankach końcowych.

Ogółem skontrolowano 74 autobusy należące do różnych przewoźników wykonujących przewozy miejskie. Zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych z powodu ujawnionych nieprawidłowości, które głównie dotyczyły wycieku płynów eksploatacyjnych. Żadna z kontroli nie wykazała nadmiernej emisji spalin.

Łęczna 18 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876