Policjanci zatrzymali 53-latka. Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy za usiłowanie kradzieży rozbójniczej, której próbował się dopuścić w jednym z marketów. Jego łupem miały paść różnego rodzaju wędliny i kiełbasy o łącznej wartości ok. 100 złotych.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów spożywczych w okolicy ulicy Aleja Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Jak wynika ze zgromadzonych w sprawie materiałów, sprawca zabrał z półek różnego rodzaju wędliny i kiełbasy o wartości 100 zł, a następnie próbował ze swoim łupem wydostać się ze sklepu. Zauważył to pracownik ochrony, który czekał już na sprawcę na zewnątrz marketu.

Mężczyzna podczas próby ujęcia zaczął się szarpać, a po doprowadzeniu do pomieszczenia służbowego wyjął z plecaka szklaną butelkę, którą rozbił i zamachnął się na pracownika sklepu.

53-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu II i KMP w Lublinie. Jak się okazało mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty w recydywie, dotyczące usiłowania kradzieży rozbójniczej.

Może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Łęczna 3 września 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876