Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat zostało tymczasowo aresztowanych z zarzutem prowadzenia plantacji konopi. Policjanci zabezpieczyli ponad 150 roślin, z których po wysuszeniu można było uzyskać blisko 60 tysięcy porcji dilerskich narkotyku.

Sprawa swój początek miała we wrześniu. Wówczas policjanci z Bychawy natrafili na ślad plantacji konopi prowadzonej w zaroślach, na opuszczonym terenie w gminie Zakrzew. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 154 krzaki konopi. Z opinii biegłego wynika, że z zabezpieczonych roślin można było przygotować blisko 60 tysięcy porcji dilerskich narkotyku.

Od tego czasu kryminalni z Bychawy prowadzili czynności operacyjne zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób związanych z plantacją. Działania funkcjonariuszy zaowocowały kilka dni temu. W ręce policjantów wpadło czterech mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat. Mieszkańcy Lublina i gminy Strzyżewice usłyszeli zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Wszyscy podejrzani na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Grozi im do 8 lat więzienia.

Łęczna 20 marca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677