Mieszkańcy powiatu świdnickiego mogą już głosować na ich zdaniem najlepszego dzielnicowego. Rusza plebiscyt pod hasłem „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy powiatu świdnickiego” organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Plebiscyt odbywa się w ramach policyjnego programu „Dzielnicowy bliżej nas” a głosować można do 30 czerwca poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny.

Mieszkańcy całego powiatu będą mogli oddawać głosy poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny. Karty do głosowania i urny znajdują się w pomieszczeniach recepcyjnych KPP Świdnik i KP Piaski oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Wyszyńskiego 12 i Miejskim Centrum Profilaktyki przy ul. Norwida 2. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej rozpoznawalnego zdaniem mieszkańców dzielnicowego.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. To oni najczęściej spotykają się z mieszkańcami i rozmawiają o ich problemach oraz starają się znaleźć ich rozwiązanie. Mają również za zadanie diagnozowanie lokalnych zagrożeń oraz ich przeciwdziałanie. Dzielnicowi w szczególności angażują się w profilaktykę społeczną i zachęcają mieszkańców do podejmowania wspólnych działań oraz inicjatyw. Wszystko po to, aby wszyscy czuli się bezpiecznie w swoim sąsiedzkim otoczeniu .

Obecnie na terenie na terenie powiatu świdnickiego pracuje 13 dzielnicowych: 7 na terenie samego miasta Świdnik, 1 dzielnicowy z terenu gminy Mełgiew oraz 5 dzielnicowych obsługujących teren działania Komisariatu Policji w Piaskach, czyli gminy Piaski, Trawniki oraz Rybczewice.

Sylwetki dzielnicowych zaprezentowane są na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świdniku w zakładce „dzielnicowi” - http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/lsw/dzielnicowi/dzielnicowi-kpp-w-swidn/64054, Dzielnicowi-KPP-w-Swidniku.html.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876