W poniedziałek odbył się ostatni lot z Portu Lotniczego Lublin do Barcelony. Nie upłynął jeszcze miesiąc od uruchomienia połączenia, a linia Small Planet podjęła decyzję o jego zawieszeniu.

Pierwszy samolot z Lublina do Barcelony, kilkukrotnie odkładany, odleciał ostatecznie 12 czerwca. Okazało się jednak, że loty oferowane w formule czarter-mix (dostępne dla klientów biur podróży i pasażerów indywidualnych) cieszyły się na tej trasie małym zainteresowaniem. Stąd zawieszenie. Nie oznacza to wycofywania się Small Planet z naszego lotniska.

Loty do Heraklionu i Burgas sprzedają się znacznie lepiej będą więc wykonywane także w przyszłym roku. Firma rozważa nawet zwiększenie częstotliwości rejsów do Burgas do dwóch tygodniowo. Zastanawia się też nad uruchomieniem nowego połączenia, prawdopodobnie na jedną z greckich wysp.

W tym miesiącu, konkretnie 19 czerwca z Portu Lotniczego Lublin wystartował również pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do Tel Awiwu. Na pokładzie mieszczącego 186 pasażerów Boeinga 737-800 poleciało 127 osób. Połączenie z Izraelem zainaugurowały także tanie linie Wizz Air.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876