W nocy z piątku na sobotę policjanci podczas kontroli klatki schodowej jednego z bloków poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Przy wyjściu ewakuacyjnym w skrzynce z licznikiem gazu znaleźli reklamówkę z zawartością suszu roślinnego.

Pozostawili na miejscu znalezisko i podjęli obserwację. Po jakimś czasie do skrzynki w jednym z bloków w Świdniku podszedł mężczyzna, który wyjął reklamówkę i zabrał ją ze sobą. Na widok policjantów odrzucił ją i zaczął uciekać.

Po pościgu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Świdnika. Policjanci dokonali przeszukania miejsca jego zamieszkania, gdzie odnaleźli jeszcze kolejne działki dilerskie suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że obie zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie policjanci znaleźli u mężczyzny ponad 400 działek dilerskich marihuany.

14 stycznia 27-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Prokuratura Rejonowa w Świdniku zastosowała wobec mężczyzny dozór. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876