Dwóch kierowców pożegnało się wczoraj na 3 miesiące z uprawnieniami do kierowania w wyniku kontroli drogowych. Policjanci prowadzili działania w punkcie wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce przekraczania dozwolonej prędkości.

Wczoraj, 13 marca w godzinach popołudniowych w Biskupicach policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Jako pierwszy na policyjny radar wpadł tuż przed godz. 16 44-latek z gm. Trawniki, kierujący pojazdem marki Mazda. Mężczyzna poruszał się z prędkością 115 km/h na drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny i ukarali 10 punktami karnymi. Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu zatrzymany został kolejny amator szybkiej jazdy w terenie zabudowanym, który jechał z prędkością 106 km/h. Kierującemu pojazdem marki Mercedes, 32-letniemu mieszkańcowi gm. Trawniki również funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali mandatem oraz 10 punktami karnymi.

To już kolejny przypadek, kiedy aktywność lokalnej społeczności, poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu kierowców lekceważących ograniczenia prędkości.

 

Łęczna 14 marca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876