1 marca rano policjanci zatrzymali 32-latka, który pod koniec stycznia br. dokonał kradzieży portfela m.in. z kartą płatniczą a następnie wypłacił za jej pomocą pieniądze z konta właściciela.

Pod koniec stycznia do świdnickiej komendy przyszedł mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży swojego portfela wraz z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Okazało się, że sprawca od razu po kradzieży udał się do bankomatu, gdzie wypłacił 1000 zł, a następnie podjął jeszcze dwie próby wypłaty pieniędzy, jednak nieskuteczne z uwagi na limit na karcie.

Pokrzywdzony podejrzewał, że sprawca mógł poznać kod PIN do karty obserwując go w aptece, gdzie robił wcześniej zakupy. Następnie udał się do szpitala, gdzie pozostawił kurtkę wraz z portfelem na korytarzu. Wtedy doszło do kradzieży.

Policjanci ustalili sprawcę. To 32-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Został zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 2 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876