26-latek najpierw nie miał czasu aby poczekać na podniesienie zapór na przejeździe kolejowym, a potem tak się śpieszył, że na obszarze zabudowanym osiągnął prędkość 134 km/h.

Policjanci ze świdnickiej drogówki byli świadkami rażącego naruszenia zasad ruchu drogowego przez 26-letniego kierowcę opla. Na jednym z przejazdów kolejowych w pobliżu Świdnika, bezpośrednio po przejeździe pociągu, mężczyzna ominął „slalomem” niepodniesione jeszcze zapory. Chwilę później na prostym odcinku drogi został zatrzymany przez policjantów, którzy jadąc za nim nieoznakowanym radiowozem zmierzyli mu prędkość 134 km/h na obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h/.

Młody kierowca ze Świdnika pożegnał się na trzy miesiące z uprawnieniami, za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 500zł, a kolejny 300-złotowy mandat za wybryk na przejeździe kolejowym. Nałożone na niego punkty karne w łącznej ilości 14, spowodowały przekroczenie dopuszczalnego limitu na jego „koncie” w związku z czym będzie musiał dodatkowo przejść powtórny egzamin sprawdzający kwalifikacje, aby odzyskać uprawnienia.

Łęczna 31 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876