40 i 58-latek wykonali nielegalne przyłącza energii elektrycznej i pobierali prąd za niego nie płacąc. Jeden chciał zamrozić mięso, a drugi oglądać telewizję.

Policjanci z Posterunku Policji w Woli Uhruskiej podczas wspólnych działań z PGE Zamość na terenie gm. Wola Uhruska wykryli dwa nielegalne miejsca poboru energii elektrycznej. Nielegalne przyłącza wykonali dwaj mieszkańcy gm. Wola Uhruska.

58-letni mężczyzna tłumaczył swoje obchodzące licznik przyłącze tym, że kupił mięso i musiał je włożyć do zamrażarki, zaś drugi 40– letni mężczyzna, który włączył się do opłacanego przez innych użytkowników przyłącza tłumaczył się tym, że skończył mu się prąd z licznika przedpłatowego, a chciał oglądać telewizję i oświetlić kuchnię. Trwa szacowanie strat.

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież energii elektrycznej. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że w ten sposób okradali nie zakład energetyczny ale tych, którzy opłacali legalnie pobierany prąd. Ta uwaga stąd, że istnieje spore przyzwolenie na takie praktyki. Bardzo rzadko zdarza się jednak by nielegalnie pobierany prąd pochodził z ogólnej linii; zazwyczaj pochodzi z wewnętrznej sieci połączonej z licznikiem i ktoś za ten kradziony prąd musi zapłacić. Złodzieje okradają zazwyczaj swoich sąsiadów!

Łęczna 22 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876