Mieszkanka gminy Mełgiew straciła 19 000 złotych podczas sprzedaży telefonu komórkowego. Wystawiła go na portalu ogłoszeniowym. Od kupującego otrzymała link, po kliknięciu którego weszła na formularz, gdzie wypełniła dane i od razu po tym straciła dostęp do swojego konta.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się mieszkanka gminy Mełgiew, która złożyła zawiadomienie, że wraz z nastoletnią córką chciały przez portal ogłoszeniowy sprzedać telefon komórkowy użytkowany przez córkę. Po wystawieniu ogłoszenia, przez komunikator skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Wysłała link zapewniając, że po wypełnieniu danych pieniądze znajdą się na rachunku kobiety.

Wykonując polecenia, w rzeczywistości zamiast wpłaty pieniędzy, kobieta utraciła dostęp do konta. Jak się potem okazało, z rachunku bankowego wypłacono 19 000 złotych.

Łęczna 28 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.