Policjanci podsumowali akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” z 15 stycznia.Jej oficjalnym celem była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

Mimo licznych dziań łęczyńskiej drogówki nadal wielu kierowcom i pieszym brakuje wyobraźni i nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego co może nieść ze sobą tragiczne skutki. Podczas jednodniowych działań policjanci stwierdzili 7 przypadków kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego względem pieszych. Niestety niechronieni uczestnicy ruchu drogowego również wykazują się lekkomyślnością i sami narażają się na wypadek m. in. poprzez przechodzenie w miejscach niedozwolonych – w sumie stwierdzono 26 przypadków. Ponadto stwierdzono, że 5 pieszych korzystało z dróg bez elementów odblaskowych.

Podczas działań w miejscowości Zezulin zatrzymano również do kontroli kierowcę, który po badaniu na zawartość alkoholu, jak się okazało miał 0,76 promila w organizmie. 28-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami oraz wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876