W niedzielę (25 listopada) wieczorem doszło do pożaru w jednym z mieszkań 4-piętrowego bloku na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. Wszystko zaczęło się od zapalonej świeczki. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Do szpitala trafiło 10 osób z objawami podtrucia dymem.

Około godz. 19:00 oficer dyżurny otrzymał informację o pożarze na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. W akcji ratunkowej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz pogotowie ratunkowe. Mieszkańcy bloku, w którym doszło do zdarzenia zostali ewakuowani.

Według wstępnych ustaleń przyczyną zaprószenia ognia było pozostawienie zapalonej świeczki, od której zajęła się firanka i zasłony. Jak oświadczyła rozpytywana właścicielka mieszkania, w którym doszło do pożaru, wyszła ona na chwilę do innego pokoju celem przygotowania posiłku. Gdy poczuła woń dymu i zobaczyła płonący słupek głośnika, na którym wcześniej pozostawiła zapaloną świeczkę.

W sumie poszkodowanych zostało dziesięć osób (4 osoby dorosłe i 6 dzieci), które trafiły do szpitala z objawami podtrucia dymem i na obserwację. Ewakuowanym osobom został zorganizowany nocleg zastępczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Batory podjął decyzję o udostępnieniu mieszkań mieszkańcom w ewakuowanej klatce. Mieszkanie gdzie został zainicjowany pożar zostało zabezpieczone do czasu wykonania czynności procesowych.

Łęczna 26 listopada

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876