Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W tym gronie są także 4 osoby z woj. lubelskiego.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Niestety, zmarło kolejnych chorych na COVID-19: 41- i 71-letni mężczyźni hospitalizowani we Wrocławiu.

Według informacji od Agnieszki Strzępki, rzeczniczki wojewody lubelskiego potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą w naszym województwie:

- kobiety, w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny, w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym."

Aktualnie nie mamy informacji o potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie łęczyńskim. Osoby, które miały kontakt z chorymi lub wróciły z zagranicy mają natomiast obowiązek poddania się domowej dwutygodniowej kwarantannie. W Łęcznej takie rygory dotyczą 16 osób.

Łęczna 25 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677