Dzisiaj, 1 kwietnia otwarty został Posterunek Policji w Milejowie. Z uwagi na bezpieczeństwo i obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa otwarcie miało skromny charakter. Inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, wręczył symboliczne klucze do posterunku, powołanemu do pełnienia funkcji kierownika aspirantowi sztabowemu Szczepanowi Berneckiemu. W ten sposób policja wróciła do Milejowa po blisko 12 latach przerwy.

 

Posterunek mieści się w wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach Urzędu Gminy w Milejowie. W lokalu o łącznej powierzchni blisko 134 m2 służbę będzie pełnić 5 policjantów: kierownik, dwóch dzielnicowych oraz dwoje policjantów prewencji. Posterunek nie będzie czynny całodobowo. Podstawowe zadania funkcjonariuszy, to zapewnienie mieszkańcom możliwości sygnalizowania lub zgłaszania o zdarzeniach i sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi oraz mieniu, a także bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.

Zgłoszenia interwenci pilnych przyjmował będzie tak jak do tej pory dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Przyjmowanie zawiadomień o przestępstwie i w sprawach o wykroczenia również będą przyjmowali policjanci z łęczyńskiej jednostki. Sprawy bieżące mieszkańców, obsługiwać natomiast będą policjanci prewencji oraz dzielnicowi według niżej wymienionych rejonów służbowych: młodszy aspirant Wojciech Skalski – obsługuje rejon gminy Milejów w skład którego wchodzą następujące miejscowości – Białka, Białka Kolonia, Cyganka, Dąbrowa, Jaszczów, Jaszczów Kolonia, Łańcuchów, Łysołaje, Łysołaje Kolonia, Maryniów, Ostrówek Kolonia, Wólka Bielecka, Wólka Łańcuchowska, Zgniła Struga, Popławy; aspirant Łukasz Puchalski – obsługuje rejon gminy Milejów w skład którego wchodzą następujące miejscowości – Górne, Antoniów, Antoniów Kolonia, Milejów, Milejów Osada, Starościce, Kajetanówka, Klarów, Zalesie.

Dawna jednostka znajdująca się w tym samym miejscu została zlikwidowana w grudniu 2009 roku. Po cyklu debat społecznych na temat bezpieczeństwa samorządowcy podjęli działania w kierunku reaktywacji posterunku policji. Przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczności lokalnych wskazywali na konieczność łatwego i stałego dostępu do policjantów, a także skrócenia czasu reakcji na zdarzenia. W związku z tym wójt gminy Milejów przeznaczył pomieszczenia budynku gminy na siedzibę posterunku, a rada gminy podjęła decyzję sfinansowania prac modernizacyjnych. Z kolei KWP w Lublinie wyposażyła pomieszczenia posterunku. Budynek posiada ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

 

Łęczna 1 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677