Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Łęcznej był zmarły w grudniu radny Andrzej Grzesiuk. Jak twierdzi portal Tuba Łęcznej teraz na funkcję wiceprzewodniczącego rady chrapkę ma radny Fijałkowski. Ponadto w miejsce Teodozji Syty funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska miałby objąć Piotr Kotuła – dezerter z obozu burmistrza. To oznaczałoby praktyczny koniec trudnej ale jednak koalicji PiS i Wspólnej Sprawy.

Wydaje się, że powyższe informacje nie są zwykłymi dziennikarskimi spekulacjami, bowiem w porządku obrad XXXII Sesji Rady Miejskiej w Łęcznej (nagle przesuniętej z dnia 31 marca, na 7 kwietnia br.) są punkty wyraźnie mówiące o roszadach w radzie. Punkty 11 i 12 sesji brzmią: „Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składach osobowych stałych Komisji Rady Miejskiej w Łęcznej” oraz „Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej w wyborach uzupełniających”.

Jak wiemy z dobrze poinformowanych źródeł, sprawa miała być tajna do najbliższej sesji, ale za sprawą radnych, którym pomysł się nie podoba, wyciekła do mediów. Czy ujawnienie intrygi opinii publicznej odwiedzie zainteresowanych od jej przeprowadzenia? Trudno powiedzieć, wszystko zależy od decyzji łęczyńskiego PiS. Zainteresowani, a więc Mariusz Fijałkowski, od lat bezskutecznie starający się o wymarzoną funkcję burmistrza Łęcznej (podobno to on stoi za próbą odwołania L. Włodarskiego w referendum) zapewne chciałby poprawić swój wizerunek pełnieniem przynajmniej funkcji wiceprzewodniczącego rady. Z kolei dla Piotra Kotuły byłaby to polityczna nagroda od PiS za opuszczenie szeregów Wspólnej Sprawy.

A co na to szef Wspólnej Sprawy? – Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał, a przecież klub PiS wielokrotnie deklarował współpracę dla rozwoju Łęcznej – mówi burmistrz Leszek Włodarski. Informację o planowanych zmianach znalazłem w programie obrad rady. Przypomnę, że śp. Andrzej Grzesiuk był z komitetu Wspólna Sprawa i to stanowisko celowo przez ostatnie miesiące było pozostawione wolne, a należy się Wspólnej Sprawie.

Z ratusza idzie też mocny przekaz, że roszady w radzie będą odczytane jako zerwanie koalicji przez Prawo i Sprawiedliwość. A wybór, krytycznego wobec burmistrza Mariusza Fijałkowskiego na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej, jako znak wyjątkowo złej woli ze strony dotychczasowego koalicjanta.

Łęczna 2 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677