25 listopada łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mężczyźni mieli 3 promile alkoholu w organizmie. Pierwszy kierujący spowodował kolizję, drugi zaś znieważył policjantów.

Około godz. 13:00 oficer dyżurny otrzymał informacje, że od miejscowości Głębokie w kierunku Cycowa jedzie pojazd marki BMW, którego kierujący może być nietrzeźwy. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, który sprawdzając teren na skrzyżowaniu ulic Chełmskiej i Sienkiewicza zauważył wskazany pojazd, którego kierujący próbował cofnąć i odjechać. Policjant uniemożliwił jazdę kierującemu wyciągając kluczyk ze stacyjki. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało 3 promile alkoholu w organizmie 46-letniego mieszkańca gm. Cyców.

Jak się okazało tuż przed przyjazdem patrolu kierujący BMW na wskazanym skrzyżowaniu spowodował kolizję. Skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki Citroen, którym kierował 25-letni mieszkaniec gm. Milejów. Uczestnicy zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń. Nietrzeźwemu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy za stosownym pokwitowaniem. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.

Kilka godzin później około godz. 18:00 obywatel poinformował dyżurnego, że po miejscowości Zezulin pojazdem marki Renault może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Przybyły na miejsce patrol zastał 33-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, który oświadczył, że widział jak pojazd marki Renault poruszał się całą szerokością drogi, postanowił go wyprzedzić i zatrzymać. 33-latek wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu marki Renault, poczekał na przyjazd policji i wskazał funkcjonariuszom mężczyznę, który prowadził pojazd. Policjanci ustalili, że kierującym był 51-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu w związku z czym funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało że 51-latek kierował autem mając w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna ma również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna, nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, używał słów wulgarnych oraz zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy w związku z czym został zatrzymany.

Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień, jazdę stanie nietrzeźwości oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 27 listopada

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876