40-latka w piwnicy swojego domu produkowała alkohol etylowy. Kryminalni oprócz aparatury do destylacji znaleźli m.in. 9 beczek 200 litrowych z tzw. zacierem.

4 marca świdniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu świdnickiego. Ich przypuszczenie o nielegalnej produkcji alkoholu potwierdziło się. Funkcjonariusze w piwnicy budynku mieszkalnego zastali pracujące, podłączone do sieci elektrycznej urządzenie do destylacji. Ponadto policjanci znaleźli łącznie 9 beczek 200 litrowych z zawartością tzw. zacieru oraz 26 szklanych pojemników 5 litrowych z gotowym już alkoholem.

Zatrzymana została 40-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu, do którego się przyznała. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli pieniądze w wysokości 2 tysiące złotych. 40-latka po przeprowadzeniu czynności służbowych na komendzie została zwolniona do domu. Zacier z alkoholem i aparaturą został zabezpieczony do badań.

Zgodnie z obowiązującym prawem kobiecie może grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara roku pozbawienia wolności.

Łęczna 5 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677