Policjanci prowadzą postępowania w sprawie dwóch wypadków, do których doszło 4 marca wieczorem w zaledwie piętnastominutowym odstępie. W obydwu przypadkach poszkodowanymi byli przechodzący przez przejście piesi, których nie zauważyli kierujący samochodami.

Krótko przed 18 dyżurny świdnickiej policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym na jednym z przejść dla pieszych na ul. Kosynierów w Świdniku. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że 85-letnia mieszkanka Świdnika przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierującą Volkswagenem 39-latkę również ze Świdnika. Na skutek doznanych obrażeń piesza odwieziona została do szpitala.

Piętnaście minut później wpłynęło do dyżurnego kolejne zgłoszenie o potrąceniu na pasach, tym razem na ulicy Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący Alfą Romeo 40-latek z gminy Trawniki nie zauważył przechodzących prawidłowo przez przejście 37-letniej mieszkanki Świdnika wraz z 12-letnim synem. Dziecku na szczęście nic się nie stało, a jego matka z obrażeniami niezagrażającymi życiu odwieziona została do szpitala.

Badania trzeźwości obydwojga kierowców nie wykazały aby znajdowali się oni pod wpływem alkoholu, a szczegółowe okoliczności obu zdarzeń wyjaśnione zostaną w toku przeprowadzonych postępowań. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 5 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677