W Węgrowie odbyły się w dniach 23-24 marca mistrzostwa Polski kadetów w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact oraz I Puchar Polski dzieci w formule pointfighting. W szranki stanęli przedstawiciele 55 klubów.

Barwy LKSW Dan Świdnik reprezentowało pięciu zawodników, którzy wywalczyli trzy medale w pointfightingu. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Trześniak w kategorii -42 kg kadetów starszych, pokonując rywali z Wołomina, Wieliczki i Ostródy. Sukces jest tym większy, że Kuba osiągnął wiek kadeta starszego dwa dni przed turniejem, a w finale walczył ze znacznie roślejszym rywalem. Srebrne medale zdobyli Tomasz Gumienniak w kategorii -47 kg kadetów młodszych i Michał Markowski w kategorii -57 kg kadetów starszych. Chociaż obaj w finale ulegli wyraźnie znacznie bardziej doświadczonym rywalom, to Michał wyrównał, a Tomek poprawił swój najlepszy wynik w karierze z MP w kickboxingu.

Poza podium znalazł się Paweł Wilczopolski, który startując w wyższej niż zwykle kategorii wagowej plus 47 kg kadetów młodszych przegrał walkę ćwierćfinałową jednym punktem. Jedynym reprezentantem LKSW Dan wśród dzieci był Kacper Kuraś w kategorii -27 kg, który stoczył swoją pierwszą turniejową walkę w życiu ulegając minimalnie na punkty.

W najbliższy weekend zawodnicy LKSW Dan wystąpią w dwóch turniejach. We Włoszakowicach odbędą się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu, zaś w czeskiej Ostrawie - towarzyski turniej dzieci i młodzików w taekwondo ITF Ippon Cup.

P. Bernat

Łęczna 25 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876