Na Mistrzostwa Polski Taekwondo w Będzinie pojechało 16 zawodników z sekcji łęczyńskiej i świdnickiej Akademii Sztuk Walki Go Fight. Jak nas przyzwyczaili przywieźli medale.

 

W rywalizacji kadetów najlepiej zaprezentowali się Kacper Głowienka oraz Bartosz Sadowski. Wywalczyli po 3 złote medale w konkurencjach walk, technik szybkościowych oraz kopnięć dosiężnych, zdobywając przy tym miano 3- krotnych Mistrzów Polski. Ich dominacja w walkach była ogromna. Większość walk wygrali kończąc je przed czasem. Równie dobrze zaprezentował się Nikodem Dejko, który wywalczył dwa złote medale nie mając sobie równych w walkach oraz kopnięciach szybkościowych.

O dobrym występie mogą mówić dziewczęta: Amelia Parczewska Magdalena Śmigielska. Mimo, że dopiero osiągnęły w tym roku wiek kadeta bardzo dobrze sobie poradziły. Amelka sięgnęła po srebro w walkach oraz brąz w kopnięciach dosiężnych i szybkościowych. Madzia, w tej samej kategorii, zdobyła brąz w walkach i srebro w kopnięciach dosiężnych.

Swoje umiejętności wspaniale zaprezentował Brajan Sarachin, który jako jedyny stoczył pojedynki w konkurencji walk ciągłych light-contact. W pierwszej walce jednogłośnie zwyciężył 3:0, w finale natomiast uległ lepszemu zawodnikowi z Gorzowa Wielkopolskiego, ostatecznie sięgając po srebrny medal i tytuł Vicemistrza Polski. Dodatkowo Brajan zdobył srebrny medal w kopnięciach dosiężnych.

W układach formalnych srebrne medale wywalczyli Jakub Parczewski oraz Kacper Szymczuk; dodatkowo Kacper zdobył jeszcze srebro w technikach szybkościowych.

Drugi dzień rywalizacji, Mistral Open Cup przebiegł równie dobrze. Wśród młodzików rewelacyjne występy zaliczyli Kuba Szymczuk (złoto walki soft, złoto kopnięcia szybkościowe,srebro kopnięcia dosiężne) oraz Aleksander Warszawski (srebro walki soft, złoto kopnięcia dosiężne, srebro kopnięcia szybkościowe). Kuba i Olek startowali w tej samej kategorii wzrostowej; nie mając sobie równych obstawiali w każdej konkurencji pierwsze i drugie miejsce na podium.

Natalia Adynowska zdobyła srebro w walkach soft, złoto w kopnięciach szybkościowych oraz złoto w kopnięciach dosiężnych. Paweł Bielecki wywalczył złoto w walkach soft i złoto w kopnięciach dosiężnych. Warto wspomnieć, że zawodnik ten wygrał swoje wszystkie walki minimum 15- punktową przewagą.

O świetnym debiucie może mówić Karol Śmigielski, który mając w konkurencji ponad 20 zawodników stoczył 5 walk wygrywając wszystkie. Miłosz Dejko, jako jedyny w swojej konkurencji posiadał biały pas. Nie przeszkodziło mu to jednak w zwycięstwach nad rywalami z wyższymi stopniami i w zdobyciu srebrnego medalu w walkach soft.

Do turnieju łęczyńskich i świdnickich fighterów przygotowywali Dawid Szewczyk oraz Tadeusz Wesołowski.

Łęczna 24 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876