W niedzielę 1 września z Łęcznej do Jaszczowa wyruszy jubileuszowy X rajd „Łęczna na rowery”. W ubiegłorocznym rajdzie uczestniczyła rekordowa grupa 270 rowerzystów nie tylko z terenu Łęcznej i Powiatu Łęczyńskiego, ale także grupy m.in. z Chełma, Świdnika i Lubartowa. Czy w tym roku ten wynik zostanie pobity?

Zapisy do tegorocznej imprezy rozpoczną się w dniu rajdu o godzinie 8.00 na Placu Kościuszki w Łęcznej, a kwadrans przed godziną 9.00 rowerzyści wyjadą w drogę. Będzie ona prowadziła łęczyńskimi ścieżkami rowerowymi w kierunku Ciechanek, dalej przez Ostrówek, Wólkę Bielecką do Jaszczowa. Tam na przystani nad Wieprzem rowerzyści odpoczną, zjedzą ciepły posiłek, wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez Iwonę Wróbel, a także w pokazie Piotra Bielaka, akrobaty rowerowego.

W trakcie postoju będzie można również zapoznać się z działalnością łęczyńskiego stowarzyszenia Regionalne Centrum Trzeźwości „Maksymilian”

Po postoju i odpoczynku rowerzyści korzystając ze ścieżki rowerowej wrócą do Łęcznej.

Rajd rowerowy „Łęczna na rowery 2019” zorganizowany został w oparciu o środki Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęcznej.

Łęczna 23 sierpnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876