W Węgrowie odbyły się w weekend 10-11 października mistrzostwa Polski dzieci kadetów i młodszych w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact. W szranki mimo obostrzeń epidemiologicznych stanęły ekipy 27 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Barwy LKSW Dan reprezentowała dwunastka zawodników z sekcji w Świdniku, Łęcznej i Piaskach, którzy zdobyli łącznie 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych medali.

Pierwszego dnia rozgrywano walki pointfighting. Specjalnością LKSW Dan okazała się kategoria -37 kg kadetów młodszych, gdzie wystąpiła trójka danowców i zajęła miejsca od pierwszego do trzeciego! W walce finałowej Kacper Głowienka pokonał Jana Hawrysza 11:8, trzecie miejsce po przegranym z Kacprem półfinale zajął Bartosz Sadowski. Warto dodać, że z 17 zawodnikami była to najliczniejsza kategoria turnieju, a na dodatek - swoje wszystkie walki eliminacyjne nasi reprezentanci wygrali przed czasem: w pięciu pojedynkach padł wynik 10:0, w szóstym - 11:1.

Trójka naszych zawodników również stanęła na podium kategorii -32 kg, ale tym razem nie udało się zdobyć złota - drugi był Igor Głowienka, a brązowe medale zdobyli Kacper Kuraś i Olaf Steć. Brąz w kategorii -42 kg zdobył Maksymilian Szłapa.

Drugiego dnia swoje wyniki z pointfighting powtórzyli Igor Głowienka i Kacper Kuraś, zdobywając srebro i brąz w light-contact. Brąz wśród dziewcząt -42 kg wywalczyła Hanna Czubacka. Jan Hawrysz po efektownie wygranych dwóch pojedynkach uległ w półfinale zawodnikowi z Częstochowy. Ten jednak nie miał szans w finale przeciwko Kacprowi Głowience, który zdominował kategorię -37 kg. Po dwóch walkach wygranych przed czasem przez przewagę techniczną w półfinale pokonał znakomitego Marsela Castalano z Bartoszyc jednogłośnie na punkty, zaś finał skończył ponownie przed czasem przez RSC - po efektownym kopnięciu rywal nie wyszedł do drugiej rundy. Ten występ przyniósł Kacprowi także statuetkę dla najlepszego zawodnika light-contact.

W Węgrowie startowała także reprezentacja ASW Go-Fight Łęczna zdobywając medale.

 

Łęczna 13 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876