Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. Są znane wyniki tego naboru. W wyniku naboru do samorządów naszego powiatu trafi na inwestycje łącznie ponad 44 miliony złotych. Wkrótce podamy wyliczenia ile poszczególne gminy stracą na tymże Polskim Ładzie.

Po rozstrzygnięciu przetargu, w Jaszczowie (gm. Milejów) ruszyła budowa centrum medycznego dla seniorów. Ma być gotowe w listopadzie przyszłego roku i działać będzie w ramach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej.

Pomimo tego, że dzisiejsze dane są z niedzieli, a więc niepełne to MZ podało, że jest 2950 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety to 90 proc wiecej niż tydzień temu!

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla mieszkańca gminy Puchaczów kierującego nissanem. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został ujęty w Puchaczowie przez nastoletniego rowerzystę. Młody mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę po czym przekazał w ręce policjantów.

W całej Polsce jest 5706 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 22 października 2021 r. Zmarło 59 osób z infekcją COVID-19. Wczoraj podobnie – 5592 nowych zakażeń i 46 zgonów. Tradycyjnie już najwięcej zakażeń na Lubelszczyźnie. Wczoraj w województwie lubelskim stwierdzono 1221 zakażeń (w liczebniejszym mazowieckim 1048, w podlaskim 522). Dzisiaj w województwie lubelskim 1181 zakażeń (na Mazowszu 1070, na Podlasiu 580). Z powodu niskiej liczby testów, jak twierdzą specjaliści, rzeczywista liczba zakażeń jest nawet parę razy większa.

Z 32 pomysłów mieszkańcy Łęcznej mogą wybrać trzy do przyszłorocznego wykonania. Wśród nich w propozycjach osiedlowych są m.in. maraton na rolkach, parkingi, odnowienie amfiteatru, progi zwalniające. W budżecie zielonym m.in. czujniki jakości powietrza i smogu, ukwiecenie miasta, pielęgnacja drzewostanu, eko-piknik. W budżecie dla dzieci i młodzieży zabawy z okazji dnia dziecka, konserwacja placów zabaw, park aktywności fizycznej, a także lodowisko.

Policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Funkcjonariuszka omówiła problematykę dotyczącą handlu ludźmi, wskazała jak działają sprawcy, na co należy zwrócić uwagę, żeby nie stać się ich ofiarą i przede wszystkim, gdzie szukać pomocy.

70 – letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego straciła pond 100 tysięcy złotych po tym jak dała się zwieść oszustowi podającemu się za funkcjonariusza CBA. Mężczyzna twierdził, że jej pieniądze są zagrożone. Wówczas blisko 50 tysięcy wpłaciła na konto podane przez bezwzględnego oszusta, z kolei pozostałe pieniądze oszust przelał sam po uzyskaniu od niej danych logowania do bankowości elektronicznej.

60-latek z gminy Cyców stracił ze swojego konta ponad 1200 złotych po kontakcie telefonicznym z rzekomymi pracownikami banku. Mężczyzna podał im swoje dane osobowe oraz hasło do bankowości elektronicznej oraz pin do karty.

Na badanie jelita grubego, specjalnie do Łęcznej, przyjechał Michał Żurawski, aktor znany m.in. z roli komisarza Kruka czy Jakuba Szapiro w Królu. - Ale czad – powiedział wychodząc jeszcze niepewnym krokiem, oszołomiony po znieczuleniu z sali zabiegowej. I nie była to kolejna jego rola serialowa z medycznym wątkiem.

Mamy 2771 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w piątek MZ, w całym kraju zmarło też 49 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie lubelskim – 608. Wczoraj było ich 620 (przy ponad 2600 w całym kraju). Mamy najwyższy w kraju wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców - 29,5 (najwyższy jest w powiecie łęczyńskim – 75, opolskim – 52,6 i włodawskim – 52,3). Niepokojące są też statystyki dotyczące zgonów. Wczoraj w całym kraju było 40 zgonów z czego jedna czwarta w województwie lubelskim.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876