W miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pieszego. Wskutek poniesionych obrażeń 62-letni pieszy zmarł na miejscu.

Wczoraj wieczorem (30 sierpnia), tuż po godzinie 21 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna. Funkcjonariusze na miejscu ustalili wstępnie że, 53-latek z Lublina, jadący samochodem marki Honda Accord od strony Lublina w kierunku Łęcznej drogą krajową K-82, uderzył w pieszego, który usiłował przejść przez jezdnię. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną (przy sklepie na górce), miejsce wypadku nie było oświetlone, zaś pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Po uderzeniu przez hondę pieszy przewrócił się na jezdnię. Leżącego pieszego zdążył ominąć kolejny jadący w stronę Łęcznej samochód. Trzeci pojazd w kolumnie – volkswagen passat kierowany przez 70-latka z Lublina najechał na leżącego mężczyznę. Pieszy, 62–letni mieszkaniec gm. Łęczna poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z łęczyńskiej komendy.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876