W przyszłym roku na drodze krajowej nr 82 (Lublin – Włodawa) mają rozpocząć się prace modernizacyjne, których celem będzie likwidacja miejsc uznanych za niebezpieczne. Wszystkie miejsca, w których dochodzi do licznych wypadków, mają zostać przebudowane do 2023 roku.

Na pierwszy ogień, bo w 2018 roku, trafi odcinek drogi od Łuszczowa do Zofiówki. Tam często dochodziło do wypadków drogowych, dlatego miejscami powstaną chodniki. Ponadto w Łuszczowie droga zostanie poszerzona i ma pojawić się dodatkowy pas do zjazdu na drogę powiatową do Kijan. Powstaną też nowe zatoki autobusowe i dojścia do nich. Przejścia dla pieszych będą lepiej oświetlone.

W Głębokim niebezpieczne skrzyżowanie zamienione zostanie na rondo. Przebudowane zostaną także skrzyżowania w Albertowie i Kołaczach. Nowe zatoki autobusowe i ciągi piesze pojawią się w przyszłości w Albertowie, Brzezinach i Wesołówce.

Zmiany wynikają z przyjętego Programu Budowy Dróg Krajowych w którym bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę. Założeniem jest likwidacja i modernizacja miejsc uznanych za niebezpieczne.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876