Dwóch użytkowników dróg kierowało jednośladami będąc pod wpływem alkoholu i zostali w odstępie kilku minut zatrzymani przez łęczyńskich policjantów. W miejscowości Piaseczno „wpadli” mieszkańcy gmin Cyców i Ludwin.

Jako pierwszy w miejscowości Piaseczno został skontrolowany przez łęczyńskich mundurowych 43-letni mieszkaniec gminy Cyców, który jechał motocyklem – legendą polskiej motoryzacji, czyli junakiem. Mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość i wydmuchał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Kilka minut później w trakcie tej czynności funkcjonariusze zauważyli jadącego „wężykiem” rowerzystę. Policjanci również jego zatrzymali do kontroli. Kierującym okazał się 61–letni mieszkaniec gminy Ludwin. Kiedy dmuchnął w alkomat oczom policjantów ukazał się wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz obaj amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, a także kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876