Policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj to mieszkańcy gminy Milejów, obaj przekroczyli 0,5 promila alkoholu.

Policjanci z łęczyńskiej drogówki w miniony czwartek zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy zwrócił uwagę policjantów nietypowym manewrem. Na skrzyżowaniu z zakazem zawracania wykonał niedozwolony manewr. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo Leganza. Okazało się, że 21-letni mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec gm. Milejów posiada ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2019 roku.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w Białce, gm. Milejów. Tym razem do kontroli drogowej został zatrzymany 49–letni mieszkaniec tej gminy, który podróżował samochodem marki Mazda. Okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie przekraczała 0,6 promila. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem.

Teraz obaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu sądowego do 5 lat pozbawienia wolności.   

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876