Łęczyńscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Samochody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów oraz z budżetu Komendy Głównej Policji.

Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej odbyło się przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Policjanci odebrali klucze do nowego oznakowanego VW Transportera oraz Opla Mokki.

W najbliższych dniach do łęczyńskiej komendy trafią kolejne dwa, już nieoznakowane pojazdy. Dwa pojazdy to efekt współpracy z lokalnymi samorządami gmin: Cyców, Milejów Puchaczów, Spiczyn i Łęczna, które współfinansowały ich zakup. Kolejne dwa radiowozy został zakupione ze środków budżetowych Policji. Przekazane samochody wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby.

Na tym można by zakończyć informację. Mnie jednak wszystko przypomina początek lat dziewięćdziesiątych, kiedy to prawie codziennie można było znaleźć wiadomości o tym jak to ktoś, ofiarował coś – policji. O ile wtedy, w okresie ogólnej zapaści po PRL, było to w jakiś sposób zrozumiałe, to dzisiaj może tylko dziwić. Czyżby państwo nie było w stanie zapewnić odpowiedniego wyposażenia służbie państwowej, która dba o nasze bezpieczeństwo? Jeśli tak jest, to rzeczywiście działaniom lokalnych samorządów można tylko przyklasnąć. Bo nasze bezpieczeństwo, w tym zapewniane przez policję, jest bezcenne.  

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876