Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn. Policjanci w wynajmowanym przez nich mieszkaniu w Łęcznej znaleźli łącznie blisko 120 gram marihuany i 0,15 gram amfetaminy. Ponadto w stałym miejscu zamieszkania 32 – latka funkcjonariusze odkryli 2,55 kilograma ziela konopi.

Łęczyńscy kryminalni realizując własne informacje ustalili, że w jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Łęcznej znajdują się znaczne ilości środki odurzających. W piątek policjanci pojechali pod ustalony adres. Tam podczas przeszukania w wynajmowanym pokoju 22-latka z gm. Niemce kryminalni znaleźli ponad 36 gramów marihuany. Z kolei w pokoju użytkowanym przez jego 32 - letniego kompana z gm. Werbkowice funkcjonariusze zabezpieczyli 80 gramów marihuany oraz 0,15 grama amfetaminy. Właściciele narkotyków zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Ponadto policjanci ustalili, że na terenie miejsca zamieszkania 32 - latka w stodole w gm. Werbkowice mogą znajdować się kolejne narkotyki. O przeszukanie tego miejsca poprosili funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Informacje te szybko się potwierdziły. W stodole policjanci ujawnili 6 krzaków konopi o łącznej wadze ponad 2,5 kilograma.

W sobotę mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo 22 – latkowi przedstawiono zarzut udzielania środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 20 stycznia wobec obu mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 22 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876